HTML

Videótanár

A videotanar.hu az internetet használja az iskolai tudás megosztására, az iskolai tanulás támogatására. Bármikor elérhető, ellenőrzött tudásbázist jelent, amely segít az elfelejtett dolgok átismétlésében, az önképzésben. Célja, hogy a Nemzeti Alaptanterv általános iskolai felső tagozatos tananyagának egészét digitalizálja oktatóvideók formájában. Az elkészítésébe önkéntesen jelentkező tanárokat von be, és közösségi tudássá teszi a legkiválóbb pedagógusok ismereteit, módszereit.

Keress a Facebookon!

videotanar.indavideo.hu

Egy kép többet mond ezer szónál – tartja a klasszikus mondás, és mi oktatóvideónkban be is mutatjuk a számítógépes képszerkesztés alapjait.

Ma már alig akad olyan mozifilm, amiben ne lenne CGI-effect (Computer-Generated Imagery), de a netet böngészve is nehéz eldönteni sokszor,...

...hogy eredeti vagy photoshoppal manipulált képeket látunk.

A digitális képrögzítés elterjedése szinte mindenki számára lehetővé tette a felvételek szerkesztését, javítását, megváltoztatását, a számítógépek világával épphogy csak ismerkedők is könnyedén elsajátíthatják a képszerkesztés fortélyait. Farkas Róbert szemléletes videója ebben remek partner.

Persze, a művészek mindig igyekeznek szembemenni a trendekkel, és létrehozni valami egyedit, ami csak rájuk jellemző. Marco Sodano olasz képzőművész például nem számítógépével manipulálta a történelem leghíresebb festményeit, hanem egyszerűen kirakta azokat legóból.
Felismered, ez a két kép vajon mely híres festmények legósításával jött létre? Annyit segítünk, hogy festőjük igazi reneszánsz ember, aki szobrász, építész, feltaláló, zeneszerző, költő, matematikus és még sok minden más is volt egyben, azaz igazi polihisztorként tevékenykedett Itáliában. (Megfejtés a kép alatt.)

legokepek.jpg

 

Leonardo da Vinci: Hermelines hölgy és Mona Lisa

 

 

Címkék: informatika tanár oktatóvideó videotanar.hu

komment

süti beállítások módosítása